Bıldırcın Yumurtası

Sağlığınıza Katkı Sağlayan Güç Deposu

Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasına nazaran ufak olan ancak besin değerleri tavuk yumurtasından çok daha fazla olan, lezzetli bir kuş yumurtasıdır. Vücut için faydalı protein ve birçok vitamin ile mineral içeren bıldırcın yumurtası, iyi kolesterol (HDL) içeriği açısından da zengindir. Eski çağlardan beri, şifa kaynağı bir besin olarak görülmesi nedeniyle farklı coğrafyalarda sofraları süslemiştir. 

Yüksek Protein İçeriği

Ortalama 9-12 gram ağırlığında olan bir adet bıldırcın yumurtası, küçük boyutuna rağmen yüksek oranda protein içerir. Protein, kas gelişimi, hücre yenilenmesi ve enerji üretimi için temel bir besin maddesidir. Bıldırcın yumurtası, sağlıklı bir protein kaynağı arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Vitamin ve Mineral Zenginliği

Bıldırcın yumurtası, A, B2 (riboflavin), B12, D ve E vitaminleri ile demir, fosfor, çinko gibi bir çok mineral içermektedir. Bu vitamin ve mineraller, vücut fonksiyonlarını destekleyerek enerji seviyelerinizi arttırıp, bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Düşük Kalori ve Yağ İçeriği

Sağlıklı bir diyet sürdürmek isteyenler için bıldırcın yumurtası ideal bir seçenektir. Düşük kalori ve yağ içeriği sayesinde, kilo kontrolüne katkıda bulunabilir ve kalp sağlığını destekleyebilir. Ortalama büyüklükteki bir bıldırcın yumurtası yaklaşık olarak 14 kalori içermektedir. Yine bir adet yumurtada yaklaşık 1.17 gram protein, 1 gram yağ ve 0.04 gram karbonhidrat bulunmaktadır. İçerdiği kalorinin %64’ünü içeriğindeki yağlar oluşturmaktadır.

Nasıl Tüketilir

Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtası gibi yağda pişirilerek veya istenilen katılıkta haşlanarak tüketilebilir. Tavuk yumurtasının kullanıldığı tüm salata, meze ve yemeklerde kullanılabilir, sebzelerle tüketilebilir. Çocuklar için bıldırcın yumurtasının rafadan tüketilmesi uygundur.

Bıldırcın Yumurtası Fiyatları

Bıldırcın yumurtası güncel fiyatlarını Ürünlerimiz sayfasından kontrol edebilir, istediğiniz yumurta ürünlerini seçerek sitemizden kredi kartınızla güvenli bir şekilde online olarak sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz günlük olarak toplanıp paketlenmektedir. Sipariş vermeniz halinde ürünler 2 gün içerisinde anlaşmalı kargo firması aracılığıyla kapınıza teslim edilmektedir.